YEARCOMPETITIONLEVELSKATERPLACING
2020
ANZASSolo Copper DanceKay Smolej1st/1
Artistic CopperKay Smolej2nd
Adult Silver- ArtisticChloe Anderson2nd/3
Adult Silver- techChloe Anderson1st/3
Adult Copper ladies IV-VKay Smolej2nd/2
2019CRYSTAL CHALLENGEA/S Freeskate2Sienna Hoare1st/7
Freeskate 1-2 ArtisticSienna Hoare6th/9
2018AFSCIntermediate ladiesAmy Pailthorpe13/24
Advanced Novice LadiesAnne Smith23/23
Intermediate Novice ladiesKimberly Gentile19/32
Alyssa Haremza24/32
HOLLINSBasic Novice bKimberly Gentile14th/16
Alyssa Haremza14/16
CRYSTAL CHALLENGEAdult Silver ladiesChloe Anderson4th/10
ANZASAdult Silver ladies. Chloe Anderson3rd/4
Adult Silver/artisticChloe Anderson3rd/4
2017AFSCBasic Novice AAlyssa Haremza33/39
Kimberly Gentile35/39
Basic Novice BAnne Smith30/30
Adult SilverChloe Anderson8th/12
HOLLINS TROPHYPreliminary LadiesElenor Jetson17/26
Elementry LadiesAlyssa Haremza14/28
Kimberly Gentile16/28
Basic Novice AMacy Wallis18/20
Basic Novice BAnne Smith10th/24
CRYSTAL CHALLENGEA/S Artistic Novice 1-2Sienna Hoare1st
Artistic IJS B Novice A/B IntermediateAnne Smith3rd/9
Amy Pailthorpe7th/9
Macy Wallis8th/9
IJS Artistic Adult Bronze/SilverChloe Anderson5th/11
Adult Silver LadiesChloe Anderson5th 6
2016AFSCAdult Silver LadiesChloe Anderson5th/10
Basic Novice AAnne Smith19/37
IntermediateAmy Pailthorpe10th/19
Adult SynchronisedSynchronauts6th/6
HOLLINS TROPHYPreliminary LadiesKimberly Gentile10th/24
Macy Wallis14/24
Alyssa Haremza18/24
Elenor Jetson24/24
Intermediate LadiesAmy pailthorpe13/15
CRYSTAL CHALLENGEA/S Adult FreeskateChloe Bowerman1st/1
A/S Solo Dance 3Emma O’Grady1st/1
A/S Dance 1 pairsK Cherry/D Egli1st/1
A/S Solo Dance 3Julit Tatlow1st/2
Kay Smolej2nd/2
IJS solo PD ElementryElenor Jetson1st/2
A/S Dance 4Josephine Lloyd-Odgers1st/1
IJS Solo PD Basic NoviceAnne Smith1st/2
Artistic F/SEmma O’Grady10th/16
Artistic Adult Copper/BronzeChloe Anderson1st/1o
Julie Tatlow4th/10
Chloe Bowerman6th/10
Kimberly Cherry8th/10
Kay Smolej9th/10
Artistic A Preliminary/ElimentryMacy Wallis1st/9
Artistic B Basic NoviceAmy Pailthorpe2nd/5
Preliminary LadiesElenor Jetson9th9
F/S Elementry LadiesAnne Smith3rd/11
Macy Wallis7th/11
Solo Freedance Basic Novice AAnne Smith1st/1
Intermediate Ladies F/SAmy Pailthorpe7th/10
ANZASSilver Ladies ArtisicRenee Reid4th/4
Australian and New Bronze Ladies F/S1Chloe Anderson1st/3
Zealand Adlut SkatersAdult SynchronisedSynchronauts2nd/2
Bronze Solo PatternRenee Reid1st/1
Copper Solo PatternJulie Tatlow1st/1
Josephine Lloyd-Odgers2nd/2
Kay Smolej4th4
Bronze Solo Free DanceRenee Reid2nd/2
Silver Solo Free DanceJoanna May1st/1
Master Solo DanceJoanna May1st/1
2015HOLLINS TROPHYPreliminary LadiesAnne Smih12th/24
Alyssa Haremza13/25
ElementryCaitlin Pailthorpe17/23
Pre PrimaryAmy Pailthorpe14/19
AFSCAdult SilverCaitlin Pailthorp12th/18
CRYSTAL CHALLENGEA/S Solo Dance 4Elenor Jetson1st/1
Adult Solo Dance bronzeRenee Reaid1st/1
Solo Dance Pre PrimaryAnne Smith2nd/3
A/S 2B 10yrs aboveKimberly Gentile2nd/5
Elenor Jetson3rd/5
A/S Artistic 3 AdultOlivia Archer1st/2
Solo Free Dance Pre primary
A/S F/S 2Elenor Jetson6th/9
Preliminary LadiesAnne Smith5th/21
Macy wallace15th/21
Pre Primary LadiesAmy Pailthorp12th/15
Hannah Ashworth15th/15
Adult F/SOlivia archer1st/1
F/3Keelan Law6th/8
Kimberley Gentile1st/8
Artistic 4A PreliminaryMacy Wallace4th/9
Anne Smith7th/9
2014HOLLINS TROPHYElementry LadiesAmy Pailthorpe20/22
AFSC(Nationals)Adult SynchronisedSynchronauts8th/ 8
Adult Silver LadiesRenee Reid10th/15
2013CRYSTAL CHALLENGEA/S Artistic DV 1Anne Smith 1st/4
DV2Keelan Law1st/1
DV 3Macy Wallace1st/8
Grace Fabris3rd/8
Emma Smolej4th/8
Alyssa Haremza6th/8
Kimberly Gentile7th/8
Artistic Dv1Caitlin Pailthopre5th/8
DV 2Amy Pailthorpe4th/5
NoviceRebecca Strehl2nd/5
Preliminary 13ys aboveChloe Nasrat3rd/11
Abby Gentile8th/11
Caitlin pailthorp9th/11
Elementary 14yrs aboveCathryn Jones3rd/8
Laura Smolej4th/8
Amy Pailthorpe5th/8
2012HOLLINS TROPHYElementaryLaura Smolej25/35
Intermediates LadiesRebecca Strehl22/25
CRYSTAL CHALLENGEA/S F/S 7rs underGrace Fabris2nd/3
Artistic F/S 1Macy Wallace1st/5
2011HOLLINS TROPHYPreliminary LadiesCathryn Jones27/35
ElementaryLaura Smolej27/32
CRYSTAL CHALLENGEPreliminary LadiesAmy Pailthorpe1st/9
Cathryn Jones9th/9
Pre PrimaryHannah Ashworth7th/7
OLYMPIC TROPHY CHALLENGEa/S UNDER 12 YRSAnnie Yoshida1st/2
2010HOLLINS TROPHYPreliminary LadiesHannah ashworth13/26
Laura Smolej14/26
Pre PrimaryRebecca StrehlW/D
OLYMPIC TROPHY CHALLENGEPreliminart U12Hannah Ashworth2nd/3
Preliminary U15Caitlin Pailthorpe5th/7
Preliminary over 15Christine Newell2nd/3